XVII Biegi uliczne w Sierakowicach

XVII BIEGÓW ULICZNYCH ” WOKÓŁ OŁTARZA PAPIESKIEGO – SIERAKOWICE 2017 „
Jan Paweł II Orędownikiem Życia w Trzeźwości

PODSUMOWANIE

W dniu 22.10.2017 roku o godz. 13.30 przy Kościele pw. Św. Marcina w Sierakowicach, Gminny Klub Sportowy ” Sierakowice” przy współpracy Gminnego Ośrodka Kultury w Sierakowicach , Ochotniczej Straży Pożarnej w Sierakowicach, Parafii pw. Św. Marcina w Sierakowicach oraz ZHP w Sierakowicach zorganizował już po raz XVII Biegi Uliczne Wokół Ołtarza Papieskiego – Sierakowice 2017 – „ Jan Paweł II orędownikiem życia rodziny w trzeźwości „.

BIEGI DOTOWANE PRZEZ :

GMINĘ SIERAKOWICE ORAZ POMORSKIE ZRZESZENIE LZS W GDAŃSKU

Biegi zostały zorganizowane jak sama nazwa mówi wokół Ołtarza Papieskiego ulicami Cmentarną, Księdza Łosińskiego, Piwną , Ceynowy i Parkową w Sierakowicach.

Łącznie 10 biegów zostało podzielone na osiem kategorii wiekowych takich jak :

1 – bieg dziewcząt do 8 lat

2 – bieg chłopców do 8 lat

3 – bieg dziewcząt do 10 lat

4 – bieg chłopców do 10 lat

5 – bieg dziewcząt do 12 lat

6 – bieg chłopców do 12 lat

7 – bieg dziewcząt do 16 lat

8 – bieg chłopców do 16 lat

9 – bieg główny kobiet powyżej 16 lat

10 – bieg główny mężczyzn powyżej 16 lat
W kategorii dzieci do 8 lat – dziewcząt i chłopców łącznie wystartowało 39 uczestników z których najlepszymi okazali się :

dziewczęta : 1. Natalia Godula – Szczenurze ,2. Zuzanna Pobudkiewicz – Szczenurze, 3. Amelia Tasior – Szczenurze

chłopcy : 1. Igor Ustowski – Sierakowice , 2. Krystian Regliński – Borucino, 3. Przemysław Reiter – Sierakowice
W kategorii chłopcy i dziewczęta do 10 lat łącznie wystartowało 42 zawodniczek i zawodników z których najlepszymi okazali się –

dziewczęta : 1. Agata Wolska – Tuchlino, 2. Michaela Gilmajster – Sierakowice, 3. Weronika Klasa –
Jelonko
chłopcy : 1. Szymon Półczyński – Przyjaźń, 2. Kacper Wenta – Tuchlino, 3. Oskar Regliński – Borucino

W kategorii chłopcy i dziewczęta do 12 lat łącznie wystartowało 38 zawodniczek i zawodników z których najlepszymi okazali się –

dziewczęta : 1. Amelia Pobłocka – Skorzewo , 2. Magdalena Rybandt – Glincz, 3. Julita Troka – Skorzewo
chłopcy : 1. Mateusz Buśko – Szczenurze, 2. Mikołaj Półczyński – Przyjaźń, 3. Igor Mielewczyk -Gowidlino

W kategorii chłopcy i dziewczęta do 16 lat łącznie wystartowało 25 uczestniczek i uczestników z których najlepszymi okazali się –

dziewczęta : 1. Weronika Mikołajewska – Banino, 2. Julia Mikołajewska – Banino, 3. Oliwia Chmurzyńska – Stężyca

chłopcy : 1. Daniel Marszk – Tuchlino, 2. Filip Lewandowski – Lębork, 3. Marcel Papke – Szczenurze
W kategorii bieg główny kobiet i mężczyzn łącznie wystartowało 21 zawodniczek i zawodników z których najlepszymi okazali się –

w kategorii kobiet :1. Katarzyna Pobłocka – Lębork, 2. Sylwia Bulczak – Tuchlino,3. Dagmara Groth -Żukowo
w kategorii mężczyzn : 1. Wojciech Serkowski – Dzierżążno, 2. Damian Wnuk – Wielki Klincz, 3. Patryk Groth –
Glincz
Mimo niedogodnych warunków atmosferycznych Łączna ilość wszystkich uczestników biegów ulicznych wyniosła aż 165 zawodniczek i zawodników w wieku 4 – 55 lat.
Po zakończonych biegach poszczególnych kategorii wiekowych zwycięzcą wręczono nagrody finansowe, rzeczowe ,medale, dyplomy oraz wszystkim uczestnikom, pamiątkowe medale za uczestnictwo w XVII Biegach Papieskich oraz poczęstowano drożdżówką i ciepłą herbatą uczestników jak i obecnych na biegach kibiców.

Nagrody uczestnikom wręczał Ksiądz Proboszcz Tadeusz Knut któremu bardzo dziękujemy za zaangażowanie i pomoc – jeszcze raz dziękujemy.

Zawody te dały szansę spędzenia wolnego czasu w sposób czynny zawodnikom jak i cały rodzinom natomiast dla publiczności zwłaszcza rodziców wielu sportowych emocji i wrażeń, zapewniono promocję gminy Sierakowice oraz Pomorskie Zrzeszenie LZS które dotowały zorganizowane biegi uliczne.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy, Gminie Sierakowice , Pomorskiemu Zrzeszeniu LZS w Gdańsku , sponsorom i działaczom , organizatorom dziękujemy za zaangażowanie i pomoc w organizacji tej szczytnej imprezy sportowej.

GKS Sierakowice