Udział Gminy Sierakowice w VI Kongresie Smart Metropolia w Międzynarodowych Targach Gdańskich AmberExpo w dniach 13-14 listopada 2017r.

Gminny Ośrodek Kultury w Sierakowicach zaprasza na cykl imprez związanych ze Świętami Bożego Narodzenia.

Gmina Sierakowice została zaproszona przez Obszar Metropolitalny Gdańsk
– Gdynia- Sopot (największy obszar metropolitalny w Polsce) na VI edycję Kongresu Smart Metropolia, który odbył się w dniach 13-15 listopada 2017 r. w AmberExpo w Gdańsku.
Hasłem przewodnim tegorocznego spotkania było „Przestrzenie relacji. Wdrażanie Agendy Miejskiej Unii Europejskiej”.
Tegoroczna edycja kongresu Smart Metropolia została poświęcona różnym płaszczyznom relacji, które zachodzą wewnątrz i pomiędzy obszarami metropolitalnymi. Uczestnicy rozważali między innymi, w jaki sposób powiązania metropolitalne mogą pomóc w rozwiązaniu konkretnych problemów, przed jakimi stają samorządy, mieszkańcy i przedsiębiorcy europejskich metropolii. Przedstawiciele instytucji działających w różnych częściach Europy, zaprezentowali swoje doświadczenia wynikające z partnerstw między państwami, miastami czy organizacjami międzynarodowymi.
Przez dwa dni Gmina Sierakowice wystawiała swoje stoisko promocyjne, pod tytułem „Sierakowicki styl” w którym prezentowaliśmy foldery i ulotki o naszej gminie. Stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród uczestników Kongresu. W ramach współpracy z gminnymi podmiotami swoje wyroby prezentowała również firma Przetwórstwo mięsne „Lis”
z Sierakowic. Ich rarytasy znikały ze stoiska bardzo szybko.
Naszymi sąsiadami promującymi swoje miejsca w regionie były również: Powiat Kartuski, Miasto Gdańsk, Rumia i Puck oraz inne organizacje pozarządowe.

Więcej na stronie http://smartmetropolia.pl/