Koncert kolęd Pawła Nowaka i Chóru GUMED

Zapraszamy na wyjątkowy koncert kolęd w wykonaniu akordeonisty Pawła Nowaka i towarzyszącego mu chóru Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Koncert odbędzie się 13 stycznia w kościele pw. św. Marcina w Sierakowicach, po wieczornej mszy.

wykonawcy:
CHÓR GDAŃSKIEGO UNIWERSYTETU
MEDYCZNEGO pod dyrekcją
JERZEGO SZARAFIŃSKIEGO
PAWŁA A. NOWAKA- akordeon

Koncert odbędzie się w kościele pw. św. Marcina w Sierakowicach, po wieczornej mszy, o godzinie 18.30.

Koncert najpiękniejszych kolęd, pastorałek oraz utworów o tematyce świątecznej z Polski, Francji i Ukrainy w wyjątkowej aranżacji na chór i akordeon koncertowy. W repertuarze zespołu znajdują się zarówno popularne tematy takie jak: Z narodzenia Pana, Triumfy, Gdy się Chrystus rodzi, Wśród nocnej ciszy jak i mniej znane: Pokłon Jezusowi, Zaśnij dziecino, Nowa radost, Święta Panienka, Serca ludzkie się radują.

O wykonawcach:

CHÓR GDAŃSKIEGO UNIWERSYTETU MEDYCZNEGO to jeden z najstarszych akademickich chórów w Polsce. W 2016 roku obchodził 70-lecie swojego istnienia. Jest laureatem czołowych nagród na licznych polskich i zagranicznych konkursach oraz festiwalach chóralnych. Zespół koncertował w 25 krajach świata.

JERZY SZARAFIŃSKI jest absolwentem gdańskiej Akademii Muzycznej, pochodzi z rodziny o głębokich tradycjach muzycznych. Jest cenionym pedagogiem, dyrygentem, a także kompozytorem i aranżerem. Przez całe życie zawodowe rozwija swoją największą pasję – chóralistykę. Kierował najstarszym gdańskim chórem męskim „Moniuszko”, a od 1984 r. Chórem Archikatedralnym w Gdańsku – Oliwie. W 1987 r. poprowadził chór 2000 śpiewaków, który wystąpił dla Jana Pawła II podczas mszy na gdańskiej Zaspie.

PAWEŁ A. NOWAK jest akordeonistą, pedagogiem, kompozytorem i aranżerem. Główny organizator Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego w Sulęczynie oraz współtwórca i pomysłodawca jedynego w Polsce muzeum akordeonu w Kościerzynie.

Jest kolekcjonerem, posiada ponad 330 akordeonów i harmonii. Znany z projektów z Dorotą Lulką oraz zespołów Almost Jazz Group, Klezmoret czy Milonga Baltica.

Kontakt:
ACCO MUSIC Paweł A. Nowak