Zapraszamy na otwarcie wystawy festiwalowej i koncert grupy Klezmoret

5 lipca rozpocznie się XVI Festiwal Kultury Łowieckiej Knieja. Z tej okazji zapraszamy na wernisaż wystawy Krzysztofa Grebasza, na której zostanie zaprezentowanych kilkadziesiąt prac o tematyce przyrodniczo-łowieckiej wykonanych akwarelami. Tuż po rozpoczęciu Festiwalu odbędzie się koncert akordeonisty Pawła Nowaka z zespołem Klezmoret. Zapraszamy do Drewnianego Zabytkowego Kościoła o godzinie 18:00. Wstęp wolny!

KLEZMORET to grupa muzyków, których połączyła pasja do muzyki żydowskiej. W swoich muzycznych poszukiwaniach wykorzystują nie tylko tematy żydowskie, ale także bałkańskie i słowiańskie dodając do nich elementy jazzu, muzyki klasycznej i współczesnej. Zamiłowanie muzyków do różnych kultur muzycznych zaowocowało wytworzeniem własnego i niepowtarzalnego stylu co czyni KLEZMORET jednym z najbardziej cenionych tego typu zespołów w Polsce. Grupa powstała w 2006 roku z inicjatywy akordeonisty Pawła A. Nowaka, wielkiego miłośnika żydowskich pieśni, bałkańskiej rytmiki i słowiańskiej melodyjności. W 2008 roku ukazała się pierwsza płyta KLEZMORET. Przez kilka lat działalności zespół zagrał kilkaset koncertów w całej Europie. Po niemal pięcioletniej przerwie grupa z nowym skrzypkiem wraca na polskie sceny.
Ich muzyka pełna jest ekspresji, pasji i emocji, to „muzyka środka” w najczystszej postaci!

Paweł A. Nowak – akordeon
Mikołaj Kostka – skrzypce