XXX Gminne Kolędowanie - Prezentacje Zespołów Kolędniczych- zgłoś swój udział!

15 grudnia 2019 r. podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego, odbędzie się XXX Gminne Kolędowanie – Prezentacje Zespołów Kolędniczych.

Podobnie jak w poprzednich latach do udziału zapraszamy autentyczne grupy kolędnicze oraz te grupy szkolne, które w okresie świątecznym kultywują tradycje Gwiazdki w swoich miejscowościach.

W tym roku, w związku z jubileuszową edycją oraz faktem, iż w sierpniu tego roku Kaszubska Gwiazdka została wpisana na Krajową Listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego zmieniamy formułę przeglądu i przenosimy Gwiazdki do ich naturalnego środowiska, czyli na zewnątrz. Przegląd odbędzie się na Rynku w Sierakowicach, naprzeciwko parafii św. Marcina. Grupy prezentować się będą w dogrzewanym namiocie wystawienniczym. Partnerami organizacji tego wydarzenia są Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach i Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie oddział Sierakowice.

Przeglądowi towarzyszyć będą liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych, w tym warsztaty zdobienia pierniczków, stragany twórców ludowych, stoiska gastronomiczne Kół Gospodyń Wiejskich, darmowa karuzela.

Zapisy przyjmowane będą w Gminnym Ośrodku Kultury w Sierakowicach do 2 grudnia br. W celu zapisania grupy należy wypełnić załączoną kartę zgłoszenia i przesłać ją mailem lub złożyć osobiście. Po zakończeniu zapisów, podamy szczegółowe informacje na temat godzin występów poszczególnych grup. W razie pytań prosimy o kontakt.

Serdecznie zachęcamy do udziału!

Pliki do pobrania:

Załącznik 1 – KARTA ZGŁOSZENIA – KOLĘDNICY 2019