Pusta noc w Sierakowicach.

Stowarzyszenie Katolickie Amatorskie Centrum Kultury w Gdyni Małym Kacku zaprasza w sobotę 10 października 2020 r. na godzinę 19:00 do Sierakowic, do kościoła pw. św. Marcina z Tours na czwartą odsłonę niezwykłego widowiska pt. „Pusta noc. Gdy odchodzisz duszo”, które nie tylko przypomni w niezwykłej artystycznej formie zapomniany zwyczaj żegnania zmarłego, ale także będzie okazją do refleksji nad ludzkim życiem.

Reżyser i autor scenariusza Wojciech Rybakowski powraca w „Pustej nocy” do rytuału spotykania się w domu zmarłego w nocy poprzedzającej pogrzeb, łącząc tradycyjne śpiewy pustonocne z muzyką symfoniczną, śpiewem operowym i chóralnym, a także multimedialnymi wizualizacjami Wojciecha Ostrowskiego i Artura Wyszeckiego oraz grą świateł.

Na scenie usłyszymy utwory muzyczne w aranżacji Cezarego Paciorka w wykonaniu Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot pod dyrekcją profesora Wojciecha Rajskiego, Chóru Camerata Musicale pod dyrekcją dr Aleksandy Janus oraz solistów: Katarzyny Biereckiej (sopran) i Marcina Milocha (baryton). Rytualne teksty pustonocne i poetyckie teksty Jerzego Stachurskiego zaprezentują aktorzy ze Stowarzyszenia Misterników Kaszubskich oraz Grupy Artystycznej Nazaret.

Nad całością w projektu dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu EtnoPolska 2020 czuwa producent Bernadetta Grinholc-Marczak.

Wstęp wolny. Bezpłatne wejściówki do odbioru w zakrystii kościoła pw. św. Marcina w Sierakowicach, w biurze parafialnym, do zamówienia na www.pustanoc.pl oraz w kościele w dniu widowiska do godziny 18:30.