booked.net

Eliminacje Gminne 51. Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej “Rodnô Mòwa”

29 kwietnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Sierakowicach przez cały dzień rozbrzmiewała kaszëbskô mowa w wykonaniu dzieci młodzieży, a to za sprawą eliminacji gminnych do 51. Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej “Rodnô Mòwa”. Zaprezentowało się aż 50 recytatorów.

Uczestnicy stanęli w recytatorskie szranki w pięciu kategoriach wiekowych. Na etapie powiatowym reprezentować nas będą po dwie osoby z każdej z tych kategorii.
W komisji zasiadały Paulina Węsierska – pracownica Muzeum Muzyki i Piśmiennictwa Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie, Joanna Lejk – członek sierakowickiego oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego oraz Judyta Kroskowska – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury.
Komisja z satysfakcją podkreślała wysoki poziom przygotowania uczestników ale co najważniejsze poprawność wymowy i naturalność posługiwania się językiem kaszubskim przez dzieci.

Wyniki w podziale na kategorie wiekowe:

Grupa przedszkolna
1 miejsce: Pola Ustowska – Samorządowe Przedszkole w Sierakowicach
2 miejsce: Irena Gnutek – Samorządowe Przedszkole w Sierakowicach
3 miejsce: Nikola Walkusz – Szkoła Podstawowa w Lisich Jamach
Wyróżnienie: Marcelina Sikora – Szkoła Podstawowa w Mojuszu.

Uczniowie klas I-III
1 miejsce: Amelia Marcińska – Szkoła Podstawowa w Lisich Jamach
2 miejsce: Agata Rompa – Szkoła Podstawowa nr 1 w Sierakowicach
3 miejsce: Aniela Boryńska – Szkoła Podstawowa w Gowidlinie
Wyróżnienie: Eliza Kańska – Zespół Szkolno- Przedszkolny „Mała Szkoła” w Szopie

Uczniowie klas IV – VI
Dwa drugie miejsca:
2 miejsce ex aequo: Wiktoria Leman – Zespół Szkolno- Przedszkolny „Mała Szkoła” w Szopie
oraz Maksymilian Antecki – Szkoła Podstawowa w Kamienicy Królewskiej
3 miejsce: Kamila Pioch – Szkoła Podstawowa w Mojuszu
Wyróżnienie: Agnieszka Roszkowska – Szkoła Podstawowa w Tuchlinie

Uczniowie klas VII-VIII
1 miejsce: Marcel Konkel – Szkoła Podstawowa w Gowidlinie
2 miejsce: Jakub Bojanowski – Szkoła Podstawowa w Mojuszu
3 miejsce: Emilia Krefta – Szkoła Podstawowa w Tuchlinie
Wyróżnienie: Daria Bobkowska – Zespół Szkolno- Przedszkolny „Mała Szkoła” w Szopie

Uczniowie szkół ponadpodstawowych
2 miejsce ex aequo: Magdalena Damps oraz Oskar Lejk – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach

Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

 

83-340 Sierakowice
ul. Kartuska 27

tel. 58 681-62-14
tel. 694-468-877

NIP: 589-17-57-835
REGON: 001129552

Rachunek bankowy:
10 8324 0001 0000 0169 2000 0010

Copyright © gok.sierakowice.pl | created by tomice.info