booked.net

Ho, ho, ho! Cóż to był za weekend!

Dwa dni świątecznego szaleństwa za nami! Sierakowicki Rynek 10 i 11 grudnia zamienił się w Jarmark Bożonarodzeniowy.
 
Na placu stanęły karuzela i kolejka, w ogrzewanym namiocie odbywały się warsztaty i animacje dla dzieci, a wokół roznosiły się zapachy przepysznych dań przygotowanych przez lokalne Koła Gospodyń Wiejskich.
 
Po placu spacerował Mikołajki oraz elfy, które rozdawały wszystkim grzecznym łakocie – na szczęście obyło się bez rózgi. Niewykluczone, że to dzięki „Młynkowi złych uczynków”, który czekał na dzieci w Poczcie Świętego Mikołaja, przygotowany w razie gdyby ktoś jednak miał coś „za uszami”! Na miejscu można też było napisać List do Świętego Mikołaja oraz wykonać drewnianą bombkę na choinkę czy kartkę świąteczną! 
 
Podczas gdy dzieci brały udział w warsztatach i animacjach  dorośli mogli zakupić u lokalnych sprzedawców wyjątkowe ozdoby i upominki.
 
Wszystkich tych atrakcji można było doświadczyć w oba dni Jarmarku – ponadto w sobotę nastąpiło oficjalne rozświetlenie sierakowickiej choinki, a także rozstrzygnięcie Rodzinnego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych, w którym w tym roku wzięły udział 22 rodziny! Na autorów wszystkich prac czekały upominki.
 
Zwyciężyła szopka Anny, Julii, Marleny i Janusza Płotków. Ex aeguo 2 miejsce zajęły 3 rodziny:
– Matylda, Rozalia, Albert, Agata, Paulina, Teresa i Henryk Miotk,
– Helena, Łucja, Natalia i Lech Szreder,
– Krystian, Dawid, Elwira i Marcin Cyman.
 
Wyróżnienia otrzymali:
– Alojzy, Antoni, Aleksandra i Renata Myszk,
– Maciej, Tomek, Marta i Weronika Kostuch,
– Dawid i Wioleta Stępniak i Damian Mielewczyk.
 
Na naszym profilu facebook’owym zaś zwyciężyła szopka Tobiasza, Laury, Żanety i Daniela Płotków.
 
Gratulujemy wszystkim, którzy postanowili wziąć udział w konkursie! Mamy nadzieję,  że wspólną praca nad przygotowaniem szopek była czasem, który będziecie dobrze wspominać.
 
Po rozstrzygnięciu konkursu przyszedł czas na występy artystyczne, wystąpili dla nas uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych – Julia Koszałka, Marta Wolska, Dominika Płotka, Amelia Plotka, Nikola Bronk, Natalia Bigus, Julia Bigus, Agata Reiter, Paulina Myszk, Alicja Myszk, Oliwia Daleka, Paulina Miotk, Zuzanna Mielewczyk i Szymon Mielewczyk, którym serdecznie dziękujemy za umilenie wieczoru pięknym śpiewem!
 
Po uczniach ZSP przyszedł czas na występ Kaszubskiej Influencerki – Karoliny Stankowskiej-  gwiazda internetu  zachwyciła zarówno przebojami świątecznymi jak i autorskimi piosenkami!
 
Niedziela zaś, od samego rana, należała do gwiazdek. W tym roku podczas XXXII Przeglądu Grup Kolędniczych zaprezentowało się 6 zespołów – 3 grupy szkolne i 3 dorosłe.
Wystąpiły dla nas:
– Gwiazdka z Gowidlina (Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gowidlinie)
– Gwiôzdka z Jelonka (Szkoła Podstawowa w Jelonku)
– Herody z Gowidlina (Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gowidlinie)
– Gwiazdka Smolniki
– Gwiazdka Tuchlino
– Gwiazdka z Tuchlinka
Każdy z tych występów był jedyny w swoim rodzaju i zapewne na długo zapadnie, szczególnie w pamięci dzieci, które kurczowo trzymały się swoich rodziców, podczas gdy członkowie gwiazdek żywiołowo wcielali się w swoje role.
 
W imieniu Świętego Mikołaja serdecznie dziękujemy Panu Michałowi Kuczkowskiemu (Delikatesy Ribena) za pomoc w zdobyciu słodkości oraz elfom z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Sierakowic, którzy pomogli Mikołajowi rozdać cukierki, a także przeprowadzić warsztaty.
 
Wspólnie wywołaliśmy uśmiech na twarzach wielu osób – DZIĘKUJEMY.

 

Fotorelacja dostępna na:  

https://www.facebook.com/sierakowickakultura/posts/pfbid02e1b7ov25TNyNrR8AoyVGtGqkLa8YCUFpMpqCJhqkaT5R8TYt2eBqmxxQAmbF91xrl

 

83-340 Sierakowice
ul. Kartuska 27

tel. 58 681-62-14
tel. 694-468-877

NIP: 589-17-57-835
REGON: 001129552

Rachunek bankowy:
10 8324 0001 0000 0169 2000 0010

Copyright © gok.sierakowice.pl | created by tomice.info