booked.net

Zapraszamy dzieci na ferie!

Tegoroczny Orszak Trzech Króli zapadnie mieszkańcom gminy Sierakowice w pamięci na długo. Uroczystości rozpoczęły się tradycyjnie mszą św. w kościele św. Jana, a później wraz z członkami wszystkich sekcji muzycznych działających przy Gminnym Ośrodku Kultury, rozpoczęło się radosne kolędowanie i oczekiwanie na przybycie Mędrców ze Wschodu.
 
Koncert otworzyła Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminy Sierakowice pod kierownictwem kapelmistrza Marcina Malesy, którą również usłyszeliśmy podczas mszy św.
 
Po występie Orkiestry, licznie zebranej w kościele widowni, zaprezentowali się uczniowie Pana Witolda Baski, grający na akordeonie Nikodem Lis oraz uczniowie grający na pianinie Oliwia Kotlenga, Michał Mielewczyk, Marta Deyk i Szymon Kuchta.
 
Następnie przyszedł czas na smyczki. Przed licznie zgromadzoną widownią zaprezentowali się uczniowie Pana Piotra Swata: Amelia Krefta, Julia Krefta, Lena Bladowska i Dominika Płotka.
 
Po pięknym występie skrzypkowym wystąpili uczniowie Pana Wojciech Złoch. Na pianinie zagrali Judyta Tomeczkowska, Radosław Bronki i Kornelia Kotlenga.
 
Swój świąteczny repertuar zaprezentowali także członkowie Kaszubskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Sierakowice” , którzy zaśpiewali 3 kaszubskie kolędy przy akompaniamencie akordeonu oraz kontrabasu. Utwory, które zaprezentowali członkowie KZPiT pochodziły z płyty „Pomorskie Betlejem”, która powstała przy współpracy z Radiem Gdańsk. Zespół przygotował Pan Witold Treder.
 
Następnie mogliśmy wysłuchać melodii rogu myśliwskiego, na którym zagrali nam bracia Franciszek i Wojciech Strzeleccy, a przygotowała ich Pan Kazimierz Kroskowski.
 
Po rogach myśliwskich przyszedł czas na klarnety i saksofony czyli uczniów Pani Ewy Studzińskiej. Wystąpili: Anna Górska, Kaja Hebel, Adam Strzelecki, Zofia Walkusz, Jan Górski, Bronisław Gosz.
 
Jako ostatnia wystąpiła zaś najliczniejsza, bo około 20 osobowa, grupa gitarzystów Sierakowicka gitarownia – podopiecznych Pana Adriana Klawikowskiego .
 
Serdecznie dziękujemy wszystkim młodym muzykom i ich nauczycielom za piękne wykonania zarówno tradycyjnych kolęd jak i nowszych utworów świątecznych!
 
Po koncercie przy akompaniamencie Młodzieżowej Orkiestry Dętej wraz za gwiazda Betlejemską do kościoła św. Jana przybyli Trzej Królowie, którzy zgromadzonych wiernych przeprowadzili ulicami Sierakowic w stronę stajenki, która tradycyjnie znajdowała się na Ołtarzu Papieskim. Orszak swoim śpiewem uświetniły dziewczynki z scholii św. Jana, które również koncertowały przy Ołtarzu.
Po dotarciu na miejsce Trzej Królowie złożyli symboliczne pokłony Dzieciątku w żłóbku, a podążający za nimi uczestnicy tego wydarzenia mogli pójść w ich ślady. Na uczestników Orszaku tradycyjnie już czekały śpiewniki i korony, a zważywszy na wyjątkowo tego dnia zimową aurę w tym roku zadbaliśmy także o stoisko z gorącym kakao.
 
Za pomoc w organizacji tegorocznego Orszaku serdecznie dziękujemy Parafii pw. Jana Chrzciciela oraz Parafii pw. Św. Marcina w Sierakowicach, Rycerzom Kolumba, Scholii Św. Jana, członkiniom Koła Gospodyń Wiejskich Sierakowice Sercem Podszyte oraz policjantom z Komisariatu Policji w Sierakowicach.
 

83-340 Sierakowice
ul. Kartuska 27

tel. 58 681-62-14
tel. 694-468-877

NIP: 589-17-57-835
REGON: 001129552

Rachunek bankowy:
10 8324 0001 0000 0169 2000 0010

Copyright © gok.sierakowice.pl | created by tomice.info