booked.net

Jarmark Wielkanocny za nami – a co za tym idzie?
Czas na krótkie podsumowanie!

Sierakowicki Rynek w niedziele palmową zamienił się w plac wypełniony kolorowymi straganami, na których można było zobaczyć przepiękne rękodzieło, ale też wiele smakowitości!

Tradycyjnie zaplecze gastronomiczne zapewniały wspaniałe Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z naszej Gminy! Tradycyjne wielkanocne potrawy, wędliny, ciasta ale też przysmaki dla maluchów – wszystko czego dusza zapragnęła można było znaleźć właśnie u nich!

Było smacznie – kto nie próbował, niech żałuje!

Jarmark nie mógłby się odbyć bez rękodzielników – ceramika, makramy, obrazy, stroiki i inne cuda można było znaleźć właśnie u nich. Było w czym wybierać bo pogoda nie wystraszyła artystów – tych tutejszych, ale też tych z Trójmiasta i okolic. Mimo wiatru który chciał nam ich porwać, dzielnie dotrwali do końca by każdy z nas mógł zakupić oryginalny prezent dla bliskich, bądź kupić coś pięknego dla siebie.

Na dzieci, które w zawrotnej prędkości pędziły do nas z każdej strony czekało wiele atrakcji!

Pierwszą z nich była Rodzinna Gra terenowa – „Wyścig o Złote Jajo”, Sierakowice – zagadki dla małych i dużych były rozlokowane po wielu najważniejszych punktach w Sierakowicach. Tym razem trzeba było się również popisać wiedzą historyczną o naszej Gminie – kto uczestniczył wie że część pytań była podchwytliwa, a wszystkich którzy nie uczestniczyli – zapraszamy za rok!

Pod naszym namiotem odbywały się warsztaty artystyczne, na których dzieci mogły stworzyć własnego kurczaczka.
Centrum placu należało do zwierzyńca – alpaki, biegusy indyjskie, a także owcza rodzina cieszyły się ogromną popularnością i kąpały się w świetle reflektorów, a fani mogli karmić je marchewkami!

Oprócz jednego królika który kicał spokojnie w zagrodzie, można było spotkać bardziej wyrośniętego Zajączka – który przez cały czas trwania Jarmarku rozdawał dzieciom (i nie tylko) cukierki.

Standardowymi gośćmi na naszych imprezach są Myszki – a więc w ten kolorowy dzień również nie mogło ich zabraknąć…

Mimo uciążliwej pogody jesteśmy przekonani, że z Jarmarku wszyscy wyszli zadowoleni! Do zobaczenia na kolejnych wydarzeniach!

Zdjęcia: https://www.facebook.com/sierakowickakultura/posts/pfbid02b4JU2J1T9CNAzuKJuWPFPjSLp1Y7gUi88zUTD5PWeHNPRWemksJo1b1dnMaRxsECl

83-340 Sierakowice
ul. Kartuska 27

tel. 58 681-62-14
tel. 694-468-877

NIP: 589-17-57-835
REGON: 001129552

Rachunek bankowy:
10 8324 0001 0000 0169 2000 0010

Copyright © gok.sierakowice.pl | created by tomice.info