booked.net

Sierakowicki Jarmark Bożonarodzeniowy 2023

Ho, ho, ho! Cóż to była za niedziela!
Za nami Sierakowicki Jarmark Bożonarodzeniowy, który mimo mroźnej pogody przyciągnął tłumy.

Na parkingu przy kościele Św. Marcina stanęły karuzela, kolejka i koniki. Dla najmłodszych czekały również owieczki w zagrodzie. W ogrzewanym namiocie odbywały się warsztaty dla dzieci, wokół roznosiły się zapachy przepysznych dań przygotowanych przez lokalne Koła Gospodyń Wiejskich z Paczewa, Szopy, Gowidlina, Kamienicy Królewskiej, Łyśniewa, Sierakowic, Długiego Krza i Tuchlina.

Po placu spacerował Mikołajki ale tym razem był to Mikołaj biskup z aniołkiem oraz elfy, które rozdawały wszystkim grzecznym łakocie – na szczęście obyło się bez rózgi. Niewykluczone, że to dzięki „Młynkowi złych uczynków”, który czekał na dzieci w Poczcie Świętego Mikołaja, przygotowany w razie gdyby ktoś jednak miał coś „za uszami”! Na miejscu można też było napisać List do Świętego Mikołaja oraz wykonać drewnianą bombkę na choinkę, papierową gwiazdę czy kartkę świąteczną!

Podczas gdy dzieci brały udział w warsztatach i animacjach dorośli mogli zakupić u lokalnych sprzedawców wyjątkowe ozdoby i upominki.

Wszystkich tych atrakcji można było doświadczyć na naszym Jarmarku. Dla zgromadzonej publiczności wystąpiło aż osiem grup kolędniczych: Gwiazdka z Jelonka, Mała Gwiazdka z Jelonka, Gwiazdka z Gowidlina, Herody z Gowidlina, Gwiazdka z Tuchlina, Gwizdka z Smolnik, Gwiazdka z Załakowa i Gwiazdka z Tuchlinka. Każdy z tych występów był jedyny w swoim rodzaju i zapewne na długo zapadnie, szczególnie w pamięci dzieci, które kurczowo trzymały się swoich rodziców, podczas gdy członkowie gwiazdek żywiołowo wcielali się w swoje role.

Po występach gwiazdek odbyło się rozstrzygnięcie Rodzinnego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych, w którym w tym roku udział wzięło 9 rodziny! Na autorów wszystkich prac czekały upominki. Decyzją komisji zwyciężyła szopka Łucji, Heleny, Natalii i Lecha Szrederów, zaś w głosowaniu internautów zwyciężyli Żaneta, Ryszard, Oskar, Damian, Artur i Konrad Jereczek. Gratulujemy wszystkim, którzy postanowili wziąć udział w konkursie! Mamy nadzieję, że wspólną praca nad przygotowaniem szopek była czasem, który będziecie dobrze wspominać. Po rozstrzygnięciu konkursu przyszedł czas na występy artystyczne, wystąpili dla nas laureaci Gminnego Konkursu Piosenki Mikołajkowej w Mojuszu, którym serdecznie dziękujemy za umilenie wieczoru pięknym śpiewem!

Po uczniach przyszedł czas na występ Anny i Romualda Spychalskich, przepiękny świąteczny koncert zgromadził nie małą publiczność, która gromkimi brawami nagrodziła artystów.

Najwięcej emocji wśród dzieci wzbudziła wizyta misia Bibusia i króliczka, którzy zabawiali najmłodszych podczas koncertów. Sierakowicki Jarmark zakończył się cudownym przedstawieniem dla dzieci i dorosłych pt. „Akademia Wesołego Elfa”. Ponadto przez cały dzień można było zrobić sobie zdjęcie w przepięknej chacie Mikołaja.

W imieniu Świętego Mikołaja serdecznie dziękujemy Panu Michałowi Kuczkowskiemu (Delikatesy Ribena) za pomoc w zdobyciu słodkości oraz elfom z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Sierakowic, którzy pomogli Mikołajowi rozdać cukierki, a także przeprowadzić warsztaty.

Wspólnie wywołaliśmy uśmiech na twarzach wielu osób – DZIĘKUJEMY.

Gminny Ośrodek Kultury w Sierakowicach

 

Copyright © gok.sierakowice.pl | created by tomice.info