booked.net

Równać Szanse 2023

Przy Sierakowickiej Gitarowni – sekcji gitary Gminnego Ośrodka Kultury w Sierakowicach – zawiązała się młodzieżowa ekipa projektowa, której udało się w ogólnopolskim konkursie wygrać grant w wysokości 12.000 zł na realizację swojego pomysłu. A jest nim przygotowanie i zorganizowanie trasy koncertowej dla 15 uzdolnionych muzycznie osób w wieku od 13 do 19 lat.

Trasa ma liczyć co najmniej 10 koncertów i w całości być prowadzona przez ekipę, która do swoich działań będzie chciała przekonać dorosłych – władza samorządowe, instytucje, firmy, muzyków, techników i każdego, kto będzie chciał im pomóc. Ekipa nazwała swój projekt „MZK – Młodzi Zdolni Kreatywni” – i tego im z pewnością odmówić nie można. Grupa organizacyjna od grudnia prowadziła poszukiwania chętnych do koncertowania osób z Tereniu Gminy Sierakowice – zgłoszeń było tak dużo, że trzeba było przeprowadzić przesłuchania. Dzięki temu powstała bardzo ciekawa grupa muzykującej młodzieży, która już zabiera się za prace nad realizacją swoich zamiarów, o czym z pewnością będzie informować w swoich mediach społecznościowych, a my na profilu Gminnego Ośrodka Kultury.

Uzyskany przez młodzież grant pochodzi z Programu Równać Szanse Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, prowadzonego przez Fundację Civis Polonus z Warszawy. Warto dodać, że właśnie trwa kolejny konkurs w programie Równać Szanse, więc jest szansa dla organizacji pozarządowych, ośrodków kultury, Kół Gospodyń Wiejskich a nawet Ochotniczych Straży Pożarnych.

Zainteresowane osoby lub instytucje zapraszamy do kontaktu z Adrianem Klawikowskim ( a.klawikowski@rownacszanse.pl ) – ambasadorem Programu Równać Szanse w województwie pomorskim oraz na stronę https://rownacszanse.pl/kmg/2024/wielkie-male-granty-1-200-000-zl-na-dzialania-z-mlodzieza/

Copyright © gok.sierakowice.pl | created by tomice.info